Cykl Siedem sióstr liczy już sobie siedem tomów. Cała opowieść miała się skończyć dużo wcześniej, jednak rozplanowana historia zaskoczyła samą autorkę. Lucinda Riley po prostu nie zmieściła fabuły w określonej liczbie części i tak oto pojawiała się ta najnowsza, niezaplanowana. Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7 nie jest przy tym ostatnim tomem, finał serii pojawi się dopiero za rok. O czym opowiada ten popularny cykl? Czy Lucinda Riley nie przeciągnęła zbytnio swojej najbardziej znanej serii?

Trochę codzienności, trochę romansu

Tania Książka – Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7, jak i cały cykl opowiada o sześciu wyjątkowych siostrach. Każda z nich urodziła się na innym kontynencie, jednak wszystkie zostały wychowane w luksusowym obiekcie w okolicy Jeziora Genewskiego. Ich ojciec, człowiek dziwny, ekscentryczny i nieprzewidywalny postanowił nazwać je na cześć mitycznych greckich nimf – Plejad. Choć wychowane w jednym miejscu, w dorosłym życiu nie utrzymują ze sobą regularnego kontaktu. Mieszkają w różnych miejscach świata, wykonują różne zawody, mają inne marzenia i plany. Dopiero nagła śmierć ojca powoduje, że wszystkie sześć sióstr spotyka się po latach. Z chwili na chwilę robi się coraz bardziej tajemniczo. Okazuje się, że adoptowany ojciec zostawił każdej z nich osobny list, a w nim pewne informacje. Te mają pomóc siostrom w odkryciu tego, kim naprawdę są i skąd pochodzą. To jednak nie wszystko, bo autor listów wspomina w nich także o… siódmej siostrze. Co się z nią stało i dlaczego reszta kobiet nie miała o niej do dzisiaj pojęcia?

Sekrety i powracająca przeszłość


Lucinda Riley na tym nie kończy. Zostawia czytelników w samym sercu emocjonalnego tornada. Siostry są złe, nie chcą uwierzyć, że ich adoptowany ojciec ukrywał przez wiele lat, tak istotne dla nich informacje. Postanawiają udać się do rodzinnego prawnika, który wie coś więcej. Jednocześnie dwie z sióstr (Maja i Ally) odnajdują poszlaki świadczące o tym, że zagioniona, siódma siostra była jakiś czas temu w Nowej Zelandii. Na tym trop się urywa. Sześć kobiet nie poddaje się i wyrusza w podróż dookoła świata. Razem z nimi zwiedzimy między innymi: Kanadę, Anglię, Francję czy Irlandię. Im dłużej jednak podróżują, tym wszystko wokół nich wydaje się bardziej skomplikowane. W Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7 sporo jest emocji. Autorka nie oszczędza czytelnika i zapewnia mu dużą dawkę zaskoczeń, zwrotów akcji i długo skrywanych tajemnic. Zaskakujące jest to, jak Lucindzie Riley udało się utrzymać tak wysoki poziom historii przez wszystkie siedem tomów. Zdecydowanie seria godna polecenia.