Siedem Sióstr to cykl obyczajowo-romantyczny, który wyniósł na szczyt jego autorkę. Lucinda Riley szybko została okrzyknięta jedną z lepszych współczesnych pisarek w kategorii literatury rozrywkowej. Seria okazała się tak popularna, że przerosła nawet samą autorkę – ta bowiem planowała wcześniej o wiele mniej tomów. Fabuła jednak rozrosła się w międzyczasie do takich rozmiarów, że Riley wciąż zwiększała liczbę tomów. Obecnie na rynku pojawiła się Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7. Czy siódma część wciąż wywołuje tyle emocji wśród czytelników, ile wywoływały poprzednie? A może Lucinda Riley powinna zakończyć swój autorski cykl o wiele wcześniej?

Rzeczywistość pełna tajemnic

Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7 stanowi oficjalne zamknięcie całej sagi, która dotychczas liczy już łącznie kilka tysięcy stron. Wciąż śledzimy losy sześciu sióstr, każda z nich urodziła się w innym miejscu, choć wszystkie zostały potem wspólnie wychowane w luksusowej posiadłości. Kiedy dorosły, postanowiły udać się w różne miejsca – ich drogi na lata się rozdzieliły. Dopiero śmierć przyszywanego ojca sprawia, że kobiety znów spotkają się we wspólnym gronie. Jak się okazuje, nagła śmierć ojca wcale nie jest najbardziej zaskakująca. Mężczyzna zostawił każdej z sześciu córek list, w którym mówi wiele o ich przeszłości, a także umieszcza pewne wskazówki. Te mają ułatwić kobietom odnalezienie miejsc, z których faktycznie pochodzą.

Sześć czy siedem sióstr?

Ostatni tom cyklu wyjaśnia wiele tajemnic, jednak zadaje też i nowe pytania. Lucinda Riley wykorzystuje rozwiązania, po które sięgała w poprzednich tomach. Nie sprawia to jednak, że jako czytelnicy jesteśmy w stanie bez problemu przewidzieć kierunku myślenia pisarki. Wręcz przeciwnie – autorka sprytnie wodzi nas za nos, podkłada fałszywe tropy. To wszystko sprawia, że Zaginioną siostrę czyta się z wypiekami na twarzy.

Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7 to:

  • siódma część wyjątkowej obyczajowej serii,
  • pełna emocji fabuła, która pozwala bohaterkom zrozumieć swoje błędy, dojrzeć i wybaczyć,
  • literatura obyczajowa z elementami romansu, która zachwyca rozbudowaną narracją,
  • wciąż duży powiew świeżości i sporo zaskoczeń,
  • historia, w której autorka nie boi się ryzykować i eksperymentować,
  • opowieść, która może doprowadzić do łez nawet tych mniej wrażliwych czytelników,
  • świetny, emocjonalny i intensywny finał,
  • powieść o emocjach, bliskości i powiązaniach, o jakich nawet nie zdajemy sobie sprawy.